Innis&Gunn

V pivoaru Innis & Gunn se vynikající skotské ejly nechávají zrát v dubových sudech po rumu a whisky. Vzniká tak výborné spojení těchto nápojů. Receptura vznikla úplnou náhodou. Na začátku tohoto století pivovar oslovil věhlasný výrobce skotské whisky s velmi neobvyklou prosbou. Plánoval dozrávat svoji whisky v sudech po pivu. Ale v dnešní době nerezových tanků je dřevěných pivních sudů jen poskrovnu. Výrobce whisky tedy pivovaru dodal jeho prázdné sudy po whisky. Zde byly naplněny pivem a nechali ho zrát. Po určité době se pivo vylilo a prázdné sudy byly dodány zpět výrobci whisky. Po několika dodávkách kolegové z výroby zavolali, že zdaleka ne všechno pivo se vylévá. Má totiž vynikající plnou chuť a k tomu je zadarmo. A to by oslovilo každého Skota. Pivovar se tedy rozhodl tímto pivem potěšit milovníky piva ve všech koutech světa. A tak díky této neuvěřitelné náhodě máte i vy dnes možnost ochutnat jedinečnou plnou chuť Innis&Gunn.

Produkty

pivovaru


  3 Fonteinen Oude Kriek

  3 Fonteinen Oude Geuze

  Fullers ESB

  Tento Bitter má krásnou zlatou barvu s pěnou, která je doslova krémová a dlouhotrvající. Vůně je ohromující. Nejvíce vyčnívá ovoce v čele s grepy a ostatními citrusy. V pozadí se trochu ozývá chmelová zemitost. Po napití udeří střední říz s ovocnou sladkostí, kterou záhy vystřídá příjemná chmelová hořkost a zemitost, které doznívají v příjemném hořkosladkém […]

  Fullers London Porter

  Barva neprůhledně černá. Hustá pěna poměrně rychle zmizí, ale vůně je krásně kávová a rozinková. V chuti káva dominuje a je ještě více cítit po mírném oteplení piva ve sklenici. Sem tam se objeví i náznak kakaa. Říz nižší, takže je spíše na pomalé vychutnávání. Doznívání je kávově hořké s trochou rozinek a karamelu. Tmavá […]

  Fullers IPA

  Žlutooranžová čirá barva s průměrnou pěnou, která po chvíli opadá, ale jemně kroužkuje. Vůně je sladší, sladová, jemně citrusově ovocná a trochu chmelová. Ovocnost nacházíme i v chuti, jakožto vyšší chmelovou hořkost se spíše nižším řízem. Doznívání je ve znamení sušší hořkosti společně s nádechem chmelové zemitosti.

  Fullers Black Cab Stout

  Po prvním napití tohoto stoutu si každý musí říct “Wow! Takhle má chutnat stout”. Neprůhledná černá barva s prvotřídní kroužkující pěnou a vůni po praženém sladu s nádechem karamelu a kávy. Po napití tyto vjemy jen sílí. Přidává se příjemný říz a naprosto neuvěřitelná suchost, která zakončuje požitek s dlouhým dozníváním praženosti, dokonce jemné uzenosti. Jeden z nejlepších stoutů, jaké jsem kdy pil.