Stone Brewing

Pivo z devátého největšího craft pivovaru z USA, který byl serverem Beer Advocate dvakrát vyhlášen jako nejlepší pivovar na světě, je konečně dostupné na evropském trhu! Vlastníci pivovaru se rozhodli učinit radikální krok – koupili starou plynařskou halu v Berlíně a vybudovali v ní pivovar se 100 hektolitrovou varnou. Hned z několika důvodů se také rozhodli, že nebudou pivo stáčet do lahví, ale pouze do plechovek. Kombinace absolutně vzduchotěsných a inertních plechovek a faktu, že dovoz a skladování piva probíhá při teplotě 5 °C, zaručuje maximální možnou čerstvost piva. Cílem pivovaru je vařit silná, chuťově výrazná a unikátní piva, která stojí za to. My jsme rádi, že můžeme jejich produkty ochutnat konečně i nás!

Produkty

pivovaru


  3 Fonteinen Oude Kriek

  3 Fonteinen Oude Geuze

  Fullers ESB

  Tento Bitter má krásnou zlatou barvu s pěnou, která je doslova krémová a dlouhotrvající. Vůně je ohromující. Nejvíce vyčnívá ovoce v čele s grepy a ostatními citrusy. V pozadí se trochu ozývá chmelová zemitost. Po napití udeří střední říz s ovocnou sladkostí, kterou záhy vystřídá příjemná chmelová hořkost a zemitost, které doznívají v příjemném hořkosladkém […]

  Fullers London Porter

  Barva neprůhledně černá. Hustá pěna poměrně rychle zmizí, ale vůně je krásně kávová a rozinková. V chuti káva dominuje a je ještě více cítit po mírném oteplení piva ve sklenici. Sem tam se objeví i náznak kakaa. Říz nižší, takže je spíše na pomalé vychutnávání. Doznívání je kávově hořké s trochou rozinek a karamelu. Tmavá […]

  Fullers IPA

  Žlutooranžová čirá barva s průměrnou pěnou, která po chvíli opadá, ale jemně kroužkuje. Vůně je sladší, sladová, jemně citrusově ovocná a trochu chmelová. Ovocnost nacházíme i v chuti, jakožto vyšší chmelovou hořkost se spíše nižším řízem. Doznívání je ve znamení sušší hořkosti společně s nádechem chmelové zemitosti.

  Fullers Black Cab Stout

  Po prvním napití tohoto stoutu si každý musí říct “Wow! Takhle má chutnat stout”. Neprůhledná černá barva s prvotřídní kroužkující pěnou a vůni po praženém sladu s nádechem karamelu a kávy. Po napití tyto vjemy jen sílí. Přidává se příjemný říz a naprosto neuvěřitelná suchost, která zakončuje požitek s dlouhým dozníváním praženosti, dokonce jemné uzenosti. Jeden z nejlepších stoutů, jaké jsem kdy pil.