Pivovar Kamenice

Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století, avšak díky nástupu komunistického režimu byl donucen uzavřít provoz dne 30. 6. 1947.

Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. Otcem celého projektu je Milan Houška, který se rozhodl do záchrany starého pivovaru investovat. V současnosti vaří na plné obrátky jak velký pivovar, tak i minipivovar, který slouží pro sládkovy experimenty a pivní workshopy. Podle nás je pivo z Kamenice velmi povedené. Ochutnejte!

Produkty

pivovaru


  KAMENICKÁ 12

  Kamenická 12 je spodně kvašené pivo Plzeňského typu, které je uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu, chmelené odrůdami Premiant a Žatecký poloraný červeňák. Pivo se vyznačuje zlatavou barvou, čistou vůní a plnou chutí a je nefiltrované a nepasterované.

  Parametry: 12.5 %EPM, 5,2 % VOL., 16 EBC, 38 IBU

  KAMENICKÁ 11

  Kamenická 11 je spodně kvašené pivo Plzeňského typu, které je uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu, chmelené odrůdami Magnum a Žatecký poloraný červeňák. Pivo se vyznačuje zlatavou barvou, čistou vůní, jemnou hořkostí a plnou chutí a je nefiltrované a nepasterované. Parametry: 11.5 % EPM, 4.7 % VOL., 12 EBC, 25 IBU

  KAMENICKÁ 10

  Kamenická 10 je spodně kvašené pivo Plzeňského typu. Je uvařené tradiční technologií ze dvou druhů sladu, chmelené odrůdami Sládek a Premiant. Pivo se vyznačuje se zlatavou barvou, čistou vůní, plnou chutí a vyšší hořkostí a je nefiltrované a nepasterované. Parametry: 10.5 %EPM, 4.2%VOL., 12 EBC, 35 IBU