BrewDog

Brewdog je revoluční pivovar ze Skotska. První komerční pivo opustilo jeho brány v dubnu 2007. To bylo ještě ve městě Kessock, kde se nyní provádí ty největší pivní experimenty. V roce 2012 se ale pivovar přestěhoval do nedalekého Ellonu, kde sídlí dodnes. Tato změna byla unikátní tím, že se jednalo o první veřejně financovaný pivovar na světě. Do projektu „Equity for Punks“ se může zapojit každý a do BrewDogu tak investovat.

Produkty

pivovaru


  Brewdog Vagabond Gluten Free Pale Ale

  Krutý, nachmelený Pale Ale, který je navíc bezlepkový. Ve Vagabondu jsou sjednoceny citrusová aromata s tropickými tóny chmelů s bází světlého karamelového sladu, podpořeného pryskyřičnou hořkostí. Vagabondu chybí opravdu jen jediná věc – lepek.

  Brewdog Elvis Juice

  Americká IPA s ostrou hořkostí, která bude atakovat vaši odolnost. Elvis Juice je nabitý říznou kyselostí grepové kůry. Tato IPA má základ z karamelového sladu, který podporuje maximální přebytek citrusové chuti, doplněné americkými chmeli. Vlny aroma borovicových pryskyřic zakulacují tuto citrusem nabitou IPU.

  Brewdog Jackhammer

  Pivo průhledné zlatavé barvy s hustou pěnou, jenž zůstává na hladině. Vůně je neuvěřitelně chmelová. Objevují se v ní nahořklé tóny tropického ovoce, například grepů, liči a pomela. Chuť začíná obrovskou chmelovou hořkostí, která dále jen graduje, po polknutí se opět objeví ovocnost a následně vyvrcholí obrovská hořkost. Jack Hammer je jedno z nejhořčejších piv, které kdy ochutnáte.

  Brewdog PUNK IPA

  Neprůhledná oranžová barva a hustá pěna, která poměrně rychle opadne. Vůně je neuvěřitelně silná. Vyčnívají v ní grapefruity, ananas, trochu kiwi a maracuja. Neuvěřitelné. V chuti pak tento multivitamín vygraduje společně s velmi příjemnou silnější hořkostí a středním řízem. V půlce doušku se objevuje lehká sladovost. V doznívání je pak cítit sladký dozvuk té ovocné […]