Innis&Gunn

V pivoaru Innis & Gunn se vynikající skotské ejly nechávají zrát v dubových sudech po rumu a whisky. Vzniká tak výborné spojení těchto nápojů. Receptura vznikla úplnou náhodou. Na začátku tohoto století pivovar oslovil věhlasný výrobce skotské whisky s velmi neobvyklou prosbou. Plánoval dozrávat svoji whisky v sudech po pivu. Ale v dnešní době nerezových tanků je dřevěných pivních sudů jen poskrovnu. Výrobce whisky tedy pivovaru dodal jeho prázdné sudy po whisky. Zde byly naplněny pivem a nechali ho zrát. Po určité době se pivo vylilo a prázdné sudy byly dodány zpět výrobci whisky. Po několika dodávkách kolegové z výroby zavolali, že zdaleka ne všechno pivo se vylévá. Má totiž vynikající plnou chuť a k tomu je zadarmo. A to by oslovilo každého Skota. Pivovar se tedy rozhodl tímto pivem potěšit milovníky piva ve všech koutech světa. A tak díky této neuvěřitelné náhodě máte i vy dnes možnost ochutnat jedinečnou plnou chuť Innis&Gunn.

Produkty

pivovaru


    Innis & Gunn Blood Red Sky

    Innis&Gunn Rum Finish získává svoji jedinečnou plnou chuť díky zrání v dubových sudech po rumu (vlastní unikátní směs jamajských a Demerara rumů). Je to skotský svrchně kvašený Ale, po výrobě ještě zrající dalších 57 dnů v dubových sudech po rumu a v Oakeratoru®.

    Innis & Gunn Original

    Velmi poetická karamelová barva, nízká pěna. Ve vůni kromě sladu a opravdu slaboučké ovocné linky vystupuje dub, vanilka a karamel. V chuti s nižším řízem je příjemná hořkost. Po chvíli se objevují tóny dubového dřeva a vanilky. Výborné spojení dvou sladových nápojů pak v doznívání graduje. Jedná se o příjemně pitelné pivo.