Shepherd Neame

Shepherd Neame je nejstarší rodinný pivovar ve Velké Británii. z Kentského Favershamu, který funguje již více než tři staletí, je pivo vyváženo jak do 350 vlastních hospod a hotelů, tak do více než třiceti zemí světa. Vlajková loď Spitfire se stala etalonem mezi britskými pivy.

Produkty

pivovaru


  Shepherd Neame Spitfire

  Tmavě rezavá barva. Spitfire má dobrou pěnivost, pěna nicméně opadá záhy. Vůně je sladová, jemně chmelově zemitá/citrusová a trochu pražená. V chuti vystupuje příjemná chmelová hořkost, následuje sladová složka a doznívání je jemně hořké s nádechy citrusů a karamelu. Říz vyšší, tělo středně plné.

  Shepherd Neame IPA

  Typický britský ale měděné až oranžové barvy. Nízká pěna, která pomalu opadá. Vůně tmavého sladu, karamelu, pomerančů a dalších citrusů. Středně plné tělo, které se rozvíjí v příjemně ovocně chmelovém a karamelově sladovém duchu. V delším doznívání pomalu odchází sladce ovocné tóny.

  Shepherd Neame Double Stout

  Velmi tmavě hnědá barva. Poměrně hustá béžová pěna, jenž pozvolna opadá. Ve vůni je pořádně cítit praženost s čokoládovými a kávovými tóny. Chuť se veze v podobném duchu, nejvíc vyniká praženost a přidává se nemalá hořkost. Tělo je středně plné a říz vyšší. Doznívání je velmi suché a opět ve znamení praženosti a kávy.