Sierra Nevada

Nachází se v městě Chico státu Kalifornie u pohoří Sierra Nevada, podle kterého je pojmenován a jehož obrázek nalezneme na každé lahvi. Založili ho počátkem osmdesátých let dva nadšenci do dobrého piva Ken Grossman a Paul Camusi, kteří svůj koníček chtěli transformovat do byznysu. Díky půjčkám od přátel a rodiny si pronajali menší skladiště, kde potom samotný pivovar poskládali z odepsaných zbytků mlékárny, železného šrotu a použitých měděných kotlů původem z Německa. Dnes jsou jedni z největších producentů řemeslného piva v USA a kvalita s ekologií jsou v Chicu stále na prvním místě.

Produkty

pivovaru


  Sierra Nevada Tropical Torpedo

  Inspirováni životem na ostrovech jsme vytvořili IPU, která nemá vůbec žádnou spojitost s pevninou. Použili jsme naši jedinečnou technologii Hop Torpedo k tomu, abychom dodali pivu intenzivní chmelové aroma a nálož chutí manga, papáji a maracuji. Užijte si tropický twist klasické americké IPY!

  Sierra Nevada HopHunter

  HOP HUNTER je unikátní procesem chmelení. Šišky podrobeny speciální destilaci ještě před tím, než opustí plantáž. Tato inovativní a revoluční technologie zesiluje přírodní aromata a vytváří tak velmi intensivní chuťový zážitek. Čistý chmelový olej je ve varně kombinován s tradičním procesem chmelení šišticemi, což tvoří tuto vynikající IPU.

  Sierra Nevada Porter

  Barva téměř dokonale černá, pěna trochu béžová s průměrnou pěnivostí. Zůstává na hladině a jemně kroužkuje. Ve vůni dominuje kávová praženost spolu s rozinkami, přidávají se další tmavé tóny. Chuť je spíše plnější, s menším řízem. Opět se objevují pořádně pražené vjemy spolu s rozinkami, karamelem a jemnou hřejivostí. Doznívání je pořádně suše kávově hořké […]

  Sierra Nevada Torpedo

  Krásná zlatooranžová barva s pěnou, jenž v malé vrstvě drží celou dobou konzumace a jemně kroužkuje. Tento ejl si nehraje na něco, co není. Jeho hlavními atributy jsou obrovská chmelová hořkost a citrusové tóny v chuti i vůni s nejvíce vyčnívajícími grepy. Díky tomu si vás získá a již po prvním doušku mu prostě podlehnete.

  Sierra Nevada Pale Ale

  Pivo krásně neprůhledně zlaté. Pěna hustá, bílá, nechává na stěnách sklenice obrazce. Vůně je sladová a lehce aromatická po použitých chmelech. Nejvíce vystupují grapefruity a v pozadí jsou další citrusy. Říz je vyšší a příjemný. Tělo plné, sladové a nádherně lehce tropicky ovocné. Vystupuje chmelová hořkost. Doznívání vládne příjemná hořkost, ovoce a trocha kvasnic.