Weihenstephan

Na kopci Weihenstephan, jenž je součástí bavorského Freisingu, stojí pivovar, který je považován za nejstarší na světě. Historie pivovaru Weihenstephan je spjata se stejnojmenným klášterem, jehož základy v roce 725 položil svatý Korbinián. Pivo se zde podle všeho začalo vařit už koncem 8. století, oficiálně ale až v roce 1040, kdy benediktínští mniši získali od města Freisingu oficiální povolení pěnivý mok produkovat i prodávat. Na počátku 19. století se Weihenstephan stal Královským pivovarem Bavorského státu a od roku 1921 je státním podnikem kontrolovaným bavorskou samosprávou. Přestože dnes už samozřejmě weihenstephanští pivovarníci používají moderní technologie, stále ctí tradice a odkaz svých předchůdců.

Produkty

pivovaru


  Weihenstephaner VITUS

  Silnější verze oblíbeného Weihenstephaner Hefeweissbier, která je výraznější ve všech směrech. Pije se ale stejně dobře či dokonce lépe. Dávejte si pozor na tohoto výborného siláka.

  Weihenstephaner Weissbier Alkoholfrei

  Nemáte moc v oblibě nealkoholická piva pro jejich specifickou chuť? Dejte šanci ještě tomuto Weihenstephanovi, poněvadž s týmem Pivních klenotů jsme se shodli na tom, že lepší nealkoholické pivo jsme ještě nepili. I přes absenci alkoholu si tento Alkoholfrei udržuje výraznou chuť a skvěle osvěží. Prost!

  Weihenstephaner Hefe Weissbier

  Zakalená slámová barva s bohatou bílou pěnou. Vůně banánů, sladu a hřebíčku je naprosto pohlcující. Po napití vystupují opět ovocné tóny společně s příjemně plným sladovým tělem. Postupně se objevuje opravdu mírná hořkost doznívající v sladkém, ovocném a kořenitém závěru. Skvěle pitelná pšenice.